skl. internetowy
883 713 773
skl. stacjonarny
793 713 773
NAPISZ DO NAS
0item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.
Ujeżdżenie jest proste

Ujeżdżenie jest proste

62,00 zł

(Wybierz opcje) 2 dni

  • Ujeżdżenie jest proste Ujeżdżenie jest proste

Ujeżdżenie jest proste

Numer katalogowy: AJ-005

Oceń ten produkt jako pierwszy

Dostępność: Wybierz opcje 2 dni

62,00 zł

Szczegóły

Johann Hinnemann - pochodzacy z Niemiec trener kadry holenderskiej o miedzynarodowej renomie i Coby van Baalen - czolowa holenderska zawodniczka, srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich Sydney 2000, wspólnie pracowali nad ksiazka, skierowana do milosników ujezdzenia.

Dlaczego ksiazka nosi tytul 'Ujezdzenie jest proste', skoro wiele osób uwaza ujezdzenie za bardzo skomplikowane?

Coby van Baalem wyjasnia: Nie dlatego, ze ujezdzenie jest latwe, ale dlatego, ze latwo jest wyjasnic jego zasady. Bez wzgledu na stopien zaawansowania w jezdzie, podstawy ujezdzenia sa zawsze takie same. To wlasnie na tym twierdzeniu opiera sie nasza ksiazka - a zmierza do wyjasnienia, jak osiagnac elastycznosc i rozluznienie oraz jak prawidlowo uzywac pomocy.

Szesc, scisle ze soba powiazanych zasad klasycznego ujezdzenia: regularnosc chodów, elastycznosc i rozluznienie, kontakt (i przyjecie wedzidla), impuls (dynamika ruchu), wyprostowanie, zebranie (zaangazowanie zadu i lekkosc przodu) - przeplata sie ze soba w miare jak postepuje trening. Kazda z nich powinna byc interpretowana osobno i zastosowana w odpowiedniej kolejnosci, aby doprowadzic do wyszkolenia konia ujezdzeniowego.

Autorzy ksiazki stwierdzaja, ze jezdziec, który postepuje zgodnie z tymi szescioma zasadami szkolenia konia i rozumie, ze musi je stosowac w odpowiedniej kolejnosci, a nie tylko niektóre z nich, bedzie robil postepy i odniesie sukces bez wzgledu na swoje predyspozycje i zdolnosci. J. Zinnemann i C. van Baalem napisali ksiazke w taki sposób, aby czytelnicy mogli z latwoscia podazac za jasnymi instrukcjami pozwalajacymi na osiagniecie stalych postepów w treningu konia. Udalo im sie równiez zajac problemami, z którymi na co dzien borykaja sie wszyscy jezdzcy, od poczatkujacych do zaawansowanych.

Ksiazka zawiera równiez istotne informacje hodowlane dotyczace wielu bardzo dobrych koni ujezdzeniowych Opisuje konie na których mlodzi jezdzcy zdobywaja tytuly mistrzowskie, konie zawodników olimpijskich oraz utalentowane, mlode konie jak równiez konie klasy Grand Prix.

Ksiazka "Ujezdzenie jest proste" jest pieknie ilustrowana, pokazuje zarówno jezdzcom, jak i trenerom jasno i przejrzyscie, jak na kazdym etapie szkolenia konia mozna osiagnac lepsze wyniki w programach ujezdzenia oraz jak wykonywac coraz bardziej zaawansowane cwiczenia. Równoczesnie autorzy maja na uwadze dobro i zadowolenie konia.

Johann Hinnemann jest jednym z najlepszych trenerów ujezdzenia na swiecie. Znany jest ze swojego zdecydowanego podejscia do jazdy konnej i treningu koni. Byl trenerem kanadyjskiej ekipy ujezdzenia, trenowal niemiecka ekipe wspólnie z Klausem Balkenholen, a obecnie jest trenerem ekipy holenderskiej.

Coby van Baalen jest jezdzcem dyscypliny ujezdzenia, trenerem i jedna z najbardziej lojalnych zawodniczek trenujacych z Johann'em  Hinnemann'em. Zdobyla zespolowo srebrny medal na Mistrzostwach Swiata w Rzymie w 1998 roku i na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney w 2000. Ma swoja stajnie, w której trenuja zdolni i bardzo pracowici jezdzcy. Trenuje tam tez jej córka Marlies, która w 1998 roku zdobyla zloty medal indywidualnie na Mistrzostwach Europy Juniorów.

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.

  1. Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję