skl. internetowy
883 713 773
skl. stacjonarny
793 713 773
NAPISZ DO NAS
0item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.
GelaPony, Biotin H 600g - Orling

GelaPony, Biotin H 600g - Orling

220,00 zł

(Wybierz opcje) 21-28 dni

  • GelaPony, Biotin H 600g - Orling GelaPony, Biotin H 600g - Orling

GelaPony, Biotin H 600g - Orling

Numer katalogowy: 29-08-10

Oceń ten produkt jako pierwszy

Dostępność: Wybierz opcje 21-28 dni

220,00 zł

Szczegóły

Specjalistyczny dodatek żywieniowy z kolagenem CHP, biotyna i cynkiem skomponowany w celu regeneracji i odbudowy tkanek rogu kopytowego koni.

Gelapony® Biotin H zawiera kombinacje aktywnych substancji odpowiedzialnych za pożądany wzrost rogu kopytowego i regeneracje całego systemu kopytowego konia. Zawiera duża ilość biotyny (40 mg w dziennej dawce), naturalny siarczan, cynk i miedz w naturalnie związanej postaci, witaminy i aminokwasy niezbędne w procesie formowania i produkcji tkanek rogu kopytowego.

Wskazania:
- dla intensywnej regeneracji i odbudowy tkanek systemu kopytowego konia
- dla regeneracji niskiej jakości i uszkodzonych kopyt
- dla pobudzenia i inicjacji wzrostu rogu kopytowego
- dla poprawy jakości zdeformowanych i nieregularnych kopyt
- podczas procesów gnicia piętki i strzałki
- jako wsparcie w leczeniu ostrych uszkodzeń kopyt i zapaleń rogu kopytowego

UWAGA: Rezultatem podawania Gelapony@ Biotin H jest znacząca poprawa jakości rogu kopytowego. Podawanie wysoce efektywnej kombinacji kolagenowych peptydów CHP + cynk + biotyna powoduje przyrost nowego, wysokiej jakości rogu kopytowego średnio o 2,5 cm miesięcznie - jest to o 0,5 cm (tj. 25%) więcej niż ustalony średni przyrost rogu kopytowego u koni w Republice Czeskiej, co ważne - nowo powstały róg kopytowy jest dużo wyższej jakości i bardziej elastyczny. W 4 miesiące powstanie 10 cm nowego rogu kopytowego pod warunkiem podawania GelaponyŽ Biotin H. To jest bardzo istotne zwłaszcza, gdy wymagane są częste korekty i zmiany w ustawieniu kopyt lub podczas leczenia zmian patologicznych kopyt.

Hydrolizat kolagenu CHP (Collagen Hydrolisate Peptides) to związek specjalnych aminokwasów i peptydów niezbędnych w procesie tworzenia się rogu kopytowego. Wspiera procesy regeneracyjne i odbudowujące uszkodzona tkankę kopyta oraz wzmaga jej wzrost. Biotyna jest niezbędna dla utrzymania poprawnej struktury i rozwoju rogu kopytowego. Jest niezbędna w procesie przyswajania substancji odżywczych, wspiera i powoduje wzrost komórek wszystkich tkanek aparatu ruchu. Niedostatek biotyny u konia powoduje duży spadek jakości rogu kopytowego, który staje się suchy, łamliwy i bardzo kruchy. Podawanie biotyny zapobiega tym problemom a w razie ich wystąpienia pomaga skutecznie je eliminować. Cynk działa jako antyutleniacz i ochrania tkanki aparatu ruchu przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Jest niezbędnym pierwiastkiem w procesie tworzenia się rogu kopytowego, zapewnia jego poprawna strukturę i odbudowuje uszkodzona tkankę kopyta. Zapewnia wysoka wytrzymałość kopyt na zewnętrzne czynniki mechaniczne i chemiczne oraz zapewnia twardość rogu kopytowego. Tauryna jest aminokwasem niezbędnym w procesie tworzenia się i odbudowy uszkodzonych kopyt. Optymalizuje wzajemne oddziaływanie miedzy mózgiem i mięśniami, redukuje psychiczne zmęczenie, które jest rezultatem długotrwałego obciążenia i pobudzenia konia. Witamina A jest niezbędna dla utrzymania zdrowych błon śluzowych oraz dla poprawnego wzrostu i zdrowych kości, stawów i sierści. Ponadto ma istotne znaczenie w procesie wzrostu rogu kopytowego. Brak tej witaminy powoduje niskiej jakości, łamliwy i slaby róg kopytowy. Witamina C jest niezbędna w procesie tworzenia się i funkcjonowania wszystkich tkanek aparatu ruchu.

Sklad w dziennej dawce 20g:
Kolagenowe peptydy CHP 16000 mg, witamina A 15 mg (50000IU), witamina C 1200 mg, witamina H - biotyna 40000 µg , cynk 94 mg, miedz 26 mg, tauryna 800 mg

Sklad: Hydrolizat kolagenu, maka pszenna dietetyczna, biotyna, kompleks - chelat cynku, kompleks - chelat miedzi, witamina C, tauryna, witamina A, naturalny aromat

Dawkowanie:
- konie: 20 g dziennie
- zrebie: 10 g dziennie

Sposób użycia:
Stosować codziennie przez okres co najmniej 2-3 miesięcy. W celu zapewnienia kompletnej regeneracji i odbudowy rogu kopytowego wskazane jest stosowanie preparatu przez okres 6-8 miesięcy. Ciągle podawanie jest możliwe. Odmierzyć dzienna dawkę i zmieszać z karma, lekko zwilżyć, aby nastąpiło wymieszanie karmy z proszkiem.

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.

  1. Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję