skl. internetowy
883 713 773
skl. stacjonarny
793 713 773
NAPISZ DO NAS
0item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.
ALFALFA Gastro Plus - Sieczka z lucerny z dodatkiem oleju lnianego 18kg

ALFALFA Gastro Plus - Sieczka z lucerny z dodatkiem oleju lnianego 18kg

109,00 zł

(Wybierz opcje)

ALFALFA Gastro Plus - Sieczka z lucerny z dodatkiem oleju lnianego 18kg

Numer katalogowy: 0009-677

Oceń ten produkt jako pierwszy

Dostępność: Wybierz opcje

109,00 zł

* wymagane pola

109,00 zł

Szczegóły

Lucerna jako naturalne źródło wysokiej jakości białka oraz dobrze strawnego włókna, a także komponent bogaty w witaminy i minerały, niesie wiele korzyści odżywczych. Starannie opracowany proces suszenia gwarantuje zachowanie jakości produktu oraz brak utraty wartości odżywczych. Dzięki temu sieczka z lucerny Alfalfa Gastro doskonale sprawdza się w żywieniu różnych grup koni, w tym o zwiększonych wymaganiach żywieniowych.

Wysoka zawartość aminokwasów (w tym aminokwasów egzogennych) stanowiących budulec większości tkanek powoduje, że lucerna będzie idealnym uzupełnieniem diety koni rosnących. Aminokwasy te są także niezbędne w żywieniu koni pracujących, a zwłaszcza koni sportowych, umożliwiając regenerację po wysiłku oraz rozwój muskulatury. Lucerna polecana jest również dla klaczy źrebnych i w laktacji, ponieważ dostarcza im wartościowego białka i ułatwia utrzymanie prawidłowej kondycji ciała w tym obciążającym dla organizmu okresie. Z tego względu znajduje też zastosowanie u koni w okresie rekonwalescencji lub mających problemy ze spadkami masy ciała. Z kolei wysoka przyswajalność składników odżywczych w lucernie sprawia, że sieczka Alfalfa Gastro jest świetnym wyborem dla końskich seniorów.

Podawana koniom z chorobą wrzodową żołądka (czy to aktywną, czy zaleczoną) lub znajdującym się w grupie ryzyka (narażonym na stres) buforuje pH żołądka i ogranicza wpływ kwasu żołądkowego na błonę śluzową żołądka, zapobiegając powstawaniu nadżerek. Istotne właściwości lucerny, takie jak jej zdolność buforowania, mają zatem pozytywny wpływ na zdrowie układu pokarmowego konia. Wysoka zdolność buforowania lucerny ze względu na zawartość wapnia i białka odgrywa ważną rolę w zapobieganiu obniżenia pH w jelicie grubym, zapewniając tym samym zachowanie równowagi mikroflory. 

Jest dobrym dodatkiem dla zwierząt z zaburzeniami metabolicznymi – cechuje się niewielką zawartością skrobi oraz cukrów, dlatego umożliwia zachowanie niskiego poziomu cukru we krwi. Może stanowić uzupełnienie diety w przypadku, gdy siano dostępne w stajni ma mniejszą wartość odżywczą (jest pozbawione zielonej barwy lub bardziej zdrewniałe). Polecana jest również w przypadku stosowania diety z dużym udziałem zbóż, ponieważ ułatwia zachowanie prawidłowego stosunku wapnia do fosforu oraz wydłuża czas pobierania paszy.

W sieczce ALFALFA GASTRO plus zastosowano tłoczony na zimno olej lniany, który jest bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych z rodziny Omega w idealnej proporcji kwasów Omega 3 i Omega 6.

Nowoczesny proces produkcyjny, pozwolił na zastosowanie w sieczce natrysku glicerynowego farmaceutycznej jakości, co zapewnia dodatkowe wsparcie energetyczne. Powłoka, którą pokrywa sieczka pozwala także na zminimalizowanie ryzyka podrażnień wrażliwego układu pokarmowego koni tym samym poprawiając ich samopoczucie.

 

Skład: Lucerna, Olej lniany, gliceryna

Stosowanie: Jako dodatek do paszy treściwej: od 100 g/100 kg masy ciała dziennie. Przy żywieniu pełnoporcjowym: 400 g/100 kg masy ciała dziennie.

 

Przechowywać tylko w czystym, suchym, chłodnym i zacienionym miejscu.

Najlepiej wykorzystać przed: 10 miesięcy od daty produkcji na opakowaniu

 

waga netto: 18 kg

Tagi produktu

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.

  1. Oceń ten produkt jako pierwszy

Napisz własną recenzję